Blog > Teknoloji Bülten

Hayran Kitlenizi Büyütmek İçin Twitch Kullanın

Posted by Dijital Müzik Dağıtım | Jul 29, 2021

Twitch platformunu şimdiye kadar duymuşsunuzdur, ancak bu platformun sadece oyuncular için olmadığını biliyor muydunuz? Tonlarca içerik oluşturucu, bir kitleyi tanıtmak ve onlarla bağlantı kurmak için siteyi ziyaret ediyor, bu durum da müzisyenler için harika bir yer haline getiriyor. Twitch, canlı yayınlar için önemli bir yer haline geliyor, hayran kitlenizi büyütmek için neden Twitch'e girmeniz gerektiğini anlatmak için buradayız.

PLATFORMU TANIYIN

Twitch'e aşina değilseniz, paylaşılabilir içerik için canlı yayın platformudur. Oyuncular ve diğer etkileyiciler, kitlelerini genişletmek ve daha fazla takipçi kazanmak için bu platformu kullanıyor. Günlük 15 milyondan fazla aktif kullanıcıyla, yeni hayranlara ulaşmak ve mevcut hayranlarla bağlantı kurmak için harika bir yer. Kanalınıza abonelikler veya kullanıcı bağışları gibi platform aracılığıyla gelir elde etmenin bile yolları mevcut.

TWITCH'TE PROFİLİNİZİ OLUŞTURUN VE ÖZELLEŞTİRİN

Başlamak için bir profil oluşturmanız gerekiyor. Twitch, profilinizi özelleştirmeniz için biyografi, profil resmi ve diğer medya veya ürünlerinize bağlantılar eklemenize olanak tanır. Platformda daha fazla görünürlük istiyorsanız, kişiselleştirilmiş etiketler ve YouTube'da nasıl çalıştığına benzer bir kanal kategorisi bile ekleyebilirsiniz. Buradan Twitch Yayınc ı , konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

TAKİPÇİLERİNİZİ ARTTIRIN

Mevcut hayranlarınıza Twitch'te olduğunuzu söyleyin ve Twitch @ hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu, Twitch'teki varlığınızı oluştururken erkenden daha fazla yayın almanıza yardımcı olacaktır. Bu platformdaki kullanıcılar süper aktiftir, bu nedenle yeni takipçi kazanmak sandığınızdan daha kolaydır. İzleyicilerinizi abone olmaya ve bildirim almaya davet edebilirsiniz.

AKIŞ VE ETKİLEŞİM (SOHBET / UYARILAR / VB.)

Söylemeye gerek yok lakin akışlarınız sırasında etkileşimde bulunmak çok önemli. Canlı yayınlarınız sırasında hayranlarla konuşmak için canlı yayın yaparken Twitch'teki sohbet işlevini kolayca kullanabilirsiniz. Facebook veya Instagram Live'da olduğu gibi, izleyiciler gerçek zamanlı olarak yorum yapabilir. Ayrıca yayınınız sırasında soruları yanıtlayabilir veya izleyicilerden geri bildirim isteyebilirsiniz. Katılmalarını isteyerek bile interaktif hale getirebilirsiniz. Her ne ise, bir dahaki sefere kanalınıza geri gelmelerini sağlayacak şeyleri düşündüğünüzden emin olun. Twitch'te, daha fazla etkileşim ve akış sağlayan yararlı açılır pencereler gibi uyarıları da kullanabilirsiniz. Twitch panonuzda uyarılar ayarlarsanız, canlı yayınınız sırasında kanalınıza abone olan biri açılır pencerede görüntülenir. Diğer izleyiciler de görebilir, bu da onları daha fazla katılmaya teşvik edebileceği anlamına gelir.

PROGRAM OLUŞTURUN

En çok izleyiciyi ne zaman kanalınıza çekeceğinizi biliyorsanız, yayınlarınızı en yoğun saatler için planlayın. Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi, içeriğinizi izleyicilerin ilgilendikleri şeylere göre uyarlamak isteyeceksiniz. Twitch aracılığıyla haftalık bir program bile oluşturabilirsiniz, böylece kullanıcılar ne zaman gelip kanalınızı kontrol edeceklerini bilir. Hayranlar bunu kontrol panelinizde görebilir. Müziğinizi dünyaya dağıtmaya hazır mısınız? Şimdi Dijital Müzik Dağıtıma Ücretsiz Üye Olun ve müziğinizi dünyanın en büyük dijital platformlarına yükleyin.

You might also enjoy