Blog > Bülten

İlk Hafta Akışlarınızı Maximuma Çıkarmanın 5 Yolu

Posted by Dijital Müzik Dağıtım | Jul 29, 2021

İlk hafta dinlenme verileri, çok önemlidir Spotify yada diğer platformların oynatma listelerine yerleştirilip yerleştirilmeyeceğinin önemli bir göstergesidir. Yeni bir sürümü tanıtırken insanların ne zaman, nasıl ve nerede dinlediğini bilmek çok önemli bir yoldur. Bu nedenden dolayı, akışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için sürümünüz için bir strateji olması gerekir.

1- Pazarlama Stratejisi İnşa Edin.

Pazarlama stratejisi olmadan müziğinizi asla yayınlamayın. Unutmayın müziğinizi yayınlamadan önce dinleyicilere ihtiyacınız var. Müziğinizi ölçülü bir şekilde Spotify ve iTunes'a aktarın minimum 7 maximum 1 Ay dağıtım tarihi belirleyin.

2- Medya ve Basın

Yeni müziğinizin birkaç hafta önceden yayınlanacağını bilmesini sağlamak için iyi hazırlanmış bir basın bülteni hazırlayın. Müzik ile ilgili gazete yada internet bloglarında ve haber sitelerinde yeni eserleri tanıtmaya yer vermek için ufak ücretler ile bu işi çözebilirsiniz. Reklamın iyisi kötüsü olmaz yerel yada bölgesel mecralara yönelirseniz çok daha hızlı ilerleye bilirsiniz.

3- Sosyal Medyayı Kullanın

Her sanatçı sosyal medya profilinde takipçilerin ilgisini çekmesi gerekir. Parçanız yayınlandığında istatistikleri görüntülemek, akışları teşvik etmek ve müziğiniz için daha büyük bir takip geliştirmek için hikayeler özelliğini kullanın. Bu, tüm müzik platformlarında satışları ve akışları artırmaya yardımcı olabilir.

4- Playlist'lere Ulaşın

Şarkınızın büyük bir playlistesine yerleştirilmesi, akışları erkenden en üst düzeye çıkarmanın en etkili yollarından biridir. Bir çok farklı akış platformu, çeşitli küratörlerle bir çalma listesi özelliğine sahiptir. Örneğin Spotify, herkesin doğrudan çalma listelerine müzik göndermesine izin verir;

5- Video İle Müziğinizi Tanıtın

Parçanız yayınlandıktan sonra, müziğinizi tanıtmak için video kullanmak, akışları teşvik etmenin ve müziğiniz için daha büyük bir takip geliştirmenin en iyi yollarından biridir. Videonuz varsa açıklama kısmına müziğinizi satın alabilmeleri için Dijital Müzik Dağıtım özelleştirilebilir Smart Link şarkı bağlantınızı paylaşın. Bu, tüm müzik platformlarında satışları ve akışları artırmaya yardımcı olacaktır.

Bu yöntemleri izlemek, ilk hafta dinlenme akışlarında büyük bir artış görmenize yardımcı olacaktır.

You might also enjoy